Personele yazılar 8

Personele yazılar 8


 
Değerli çalışma arkadaşlarım,
                                                                        
8. yaşgünü yaklaşırken, Raffaele ailesi gün geçtikçe büyüyor. Yıllardır birlikte çalıştığımız dostlar olduğu gibi, bünyemize bu yıl katılan arkadaşlarımız da var. Ben bir işletmenin başarılı olabilmesinin koşullarının başında, çalışanlarının işyerinde kendilerini, huzurlu, güvenli ve “olabildiğince” mutlu hissetmeleri olduğuna inanıyorum ve ilk günden bugüne, bu yolda elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
 
Elbette beni hayal kırıklığına uğratan, beni üzen, yollarımızı ayırdığımız bir çok çalışanımız oldu. Fakat, 7. yıl mektubumda yazdığım gibi; şu andaki kadromuzun, “bir erdem filtresinden süzülerek meydana gelmiş” işlerimiz iyi olduğunda bizimle sevinen, kötü olduğunda bizimle üzülen, işyerini benimsemiş, dürüst, güvenilir, iyi insanlardan oluştuğunu biliyorum ve bunun için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.
 
Ben iki yıl once bir trafik kazası geçirdim. Otoyolda lastiğimin patlaması sonucu taklalar attım ve tam kurtulduğuma şükrederken, kazadan 15-20 dakika sonra, otoyol kenarındaki çalılardan bir ölü çıktı. Bir vasıta bulmak için üzerinde “yayalara yasaktır” yazan dikenli telleri aşarak, yasak olan otoyol kenarına inen bu kişiye büyük ihtimalle taklalar atarken ben çarpmışım. İlk dava benim aleyhime sonuçlandı. Hukuk bilen herkes şoke oldu. İtiraz ettik. Dosya şu anda Yargıtay aşamasında… Size bu olayı yazmamın sebebi şu: Yakın bir zamanda nihai karar açıklanacak ve (Burası Türkiye) bir süre için sizlerle görüşememek dahil, her türlü sonuca hazır olmak gerekiyor.
 
Sizlerden ricam: Ben aranızda olmasam dahi, lütfen bugüne değin olduğu gibi, bundan sonra da, işinizi çok iyi yapın. Müşterilerimizin bizi çok sevmesini sağlayan “Samimiyet”, “Doğallık”, “Güleryüzlülük”, “Şeffaflık”, “Çalışkanlık” ve “Dürüstlük” ilkelerimize daima bağlı kalın ve her müşterimizin Raffaele’den memnun kalması için lütfen elinizden geleni yapın… Gözüm, aklım arkada kalmasın…
 
Benim olmadığım zamanlarda, çok iyi insan olduğunu adım gibi bildiğim Cihan arkadaşıma, bana şimdiye kadar göstermiş olduğunuz anlayış, sevgi ve saygıyı göstereceğinize eminim.
 
Hepinizi en samimi duygularımla selamlıyorum. 
 
Sevgilerimle,
 
M. Tunca Tüzün